• WAŻNE

• Szkoła dla Rodziców

• Serdecznie zapraszamy Rodziców na najbliższe spotkanie "Szkoły dla Rodziców", które odbędzie się 17 kwietnia 2024 o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.

Temat spotkania:

„ W sidłach depresji

czyli o rozpoznawaniu objawów zaburzeń depresyjnych

u dzieci i młodzieży oraz o podejmowaniu skutecznych działań wspierających ”

Spotkanie prowadzą psycholodzy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu Agata Susek-Kaczyńska, Dorota Fogel.

Link do spotkania jest dostępny na naszej stronie internetowej www.ppp.bytom.pl (w zakładce aktualności), facebooku poradnianym oraz poniżej:

W ramach spotkania proponujemy wykład tematyczny, dyskusję a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi. Udział w spotkaniu „Szkoły dla Rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenie.

• Spotkanie z pisarką

• Już 11.04 odbędzie się spotkanie z pisarką Natalią Hermansą.

Będzie również możliwość zakupu poszczególnych książek:

1. "Jak wkurzyć kikimorę?- 20zł

2. "Popa, jeż i drogocenna dynia"- 10zł

3. "Popa, sowa i cicha noc"- 15zł

Zachęcamy do zakupu :)

• REKRUTACJA

Rekrutacja na 2024/2025

Informacja w sprawie przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2024/2025.

W załączeniu  KOMUNIKAT nr 3/2024 z dnia 15 stycznia 2024 r. w sprawie rekrutacji do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2024/2025 w Bytomiu.

KOMUNIKAT_nr_3_2024_-_Przedszkola.docx

Ww. Komunikat dostępny jest również na stronie

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego będzie wydawana od dnia 17.01.2024r.

Wypełnioną deklarację należy złożyć do dnia 23.02.2024r.

• Szkoła Muzyczna

• Od 4 marca 2024r. w bytomskiej szkole muzycznej rozpoczynamy kolejną edycję zajęć umuzykalniających w Muzycznym Przedszkolu. Zapraszam do udziału w zajęciach dzieci, które rozpoczną naukę w pierwszej klasie w roku szkolnym 2024/2025.

Zajęcia są bezpłatne, będą odbywały się w poniedziałki o godzinie 16.00 i 17.00 ( do wyboru ) do 15 kwietnia.

Zgłoszenia dzieci na zajęcia przyjmuje sekretariat szkoły pod numerem 505 454 421. Zapisy od 1 lutego 2024r.

Przyjdź,

zobacz,

usłysz,

odkryj w sobie talent muzyczny

zostań uczniem naszej szkoły!

• Szkoła dla Rodziców

• W bieżącym roku szkolnym ponownie zapraszamy rodziców, opiekunów, pedagogów a także
              wszystkich zainteresowanych lepszym zrozumieniem rozwoju dzieci i młodzieży do udziału w IX już edycji
              poradnianej inicjatywy jaką jest „Szkoła dla Rodziców”, prowadzonej ponownie- jak i w ubiegłych latach
              szkolnych - w wersji zdalnej. Jak co roku, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, z uwagi na
              wszechstronność poruszanej problematyki.

• Realizacja "Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa"

• Realizację programu mogą Państwo przecztać pod poniższym linkiem, zamieszczone są tam cele, założenia:

Więcej zdjęć można znaleźć w albumie fotograficznym w folderze Narodowy Program Czytelnictwa.

W zakładce artykuły mogą Państwo przeczytać na temat magii książek- wpłwie czytalnictwa na rozwój dziecka.

• Rekrutacja na 2023/2024

Informacja w sprawie przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do przedszkoli miejskich rok szkolny 2023/2024.

W załączeniu  KOMUNIKAT nr 3/2023 z dnia 16 stycznia 2023 r. w sprawie rekrutacji do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2023/2024 w Bytomiu.

Komunikat_nr_3_z_2023(4).pdf

Ww. Komunikat dostępny jest również na stronie

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego będzie wydawana od dnia 30.01.2023r.

Wypełnioną deklarację prosimy złożyć do dnia 27.02.2023r.

• Dyżur wakacyjny

•  DYŻUR WAKACYJNY 2022/2023

Na podstawie Zarządzenia Prezydenta Miasta Bytomia Nr 32/23 z dnia 26.01.2023 poniżej przedstawiam terminarz organizacji dyżuru wakacyjnego  oraz  wniosek   zgłoszenia o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny.

Nasze przedszkole w tym roku szkolnym  pełni dyżur w miesiącu lipcu. Natomiast w miesiącu sierpniu dyżur wakacyjny dla naszych wychowanków  realizowany będzie w Przedszkolu Miejskim nr 21 "Niezapominajka"

terminarz :

•  Składanie zgłoszeń wraz z zaświadczeniem o zatrudnieniu rodziców w terminie  03.04.2023r do 28.04.2023r
              • Weryfikacja zgłoszeń od 02.05.2023r do 12.05.2023r.
              • Podanie do wiadomości  zakwalifikowanych  dzieci - 15.05.2023r.
              • Podpisywanie umów przez rodziców Przedszkola Miejskiego nr 21 od 16.05.2023r do 26.06.2023r.
              • Wniesienie opłaty za wyżywienie i pobyt do 30.06.2023r. (rachunki za dyżur wakacyjny będą wydawane wraz z rachunkiem czerwcowym)
              • Brak wpłaty na  koncie w dniu 3.07.2023 jest jednoznaczne z rezygnacją miejsca w przedszkolu
              • Pierwszego dnia w przedszkolu prosimy okazać potwierdzenie wpłaty za okres wakacyjny

Zarzadzenie_nr_32__2023_r._-_dyzur_wakacyjny_PM.pdf

wniosek_wakacje_aktualny.docx

•   Rodzice składają tylko   jeden wniosek w swoim przedszkolu uwzględniając okres lipca i sierpnia.  Pozostałe czynności będą realizowane między przedszkolami  ( tj PM 59 i PM 21)

z poważaniem

Aleksandra Klimkiewicz

• Koncert dla przedszkolaków

• 13 lutego o godzinie 17.00 w sali koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu odbędzie się kolejny koncert z cyklu rodzinnych muzycznych spotkań.

Serdecznie zapraszam całe rodziny – Rodziców ze swoimi pociechami, Babcie i Dziadków z wnuczętami i wszystkich, którzy chcą miło spędzić czas.

Wstęp na koncert jest wolny.

Serdecznie zapraszamy!