• WAŻNE

• STOP HUGGY-WUGGY!

Zachęcamy do zapoznania się z plakatem dotyczącym zabawki Huggy-Wuggy.

plakat-stop-huggy-wuggy.pdf

Więcej informacji mogą Państwo przeczytać na stronie Pani Moni:

• PIKNIK EKOLOGICZNY

• Serdecznie zapraszamy na piknik ekologiczny, który odbędzie się w najbliższy piątek 10 czerwca br. od godz. 12 do godz. 18 w parku Kachla przy muszli koncertowej.

Poniżej można przeczytać o planowanym wydarzeniu.

Piknik_Ekologiczny_10.06.2022_r._-_informacja.docx

Źródło zdjęcia: https://eurolam.pl/realizacje/obiekty-inne/amfiteatr-muszla-koncertowa-w-parku-miejskim-im-f-kachla-w-bytomiu/

• Zebranie z Rodzicami( rekrutacja 2022)

•                                  Zebranie z Rodzicami

dzieci, które rozpoczynają naukę w Przedszkolu nr 59 od września 2022 ,odbędzie się 20.06.2022 o godzinie 16.00 w naszym przedszkolu. Serdecznie zapraszamy.

• Konkurs "Tańczymy dla Biało- Czerwonej"

• Przedszkolaki z grupy III i V zajęły w konkursie 3 miejsce. Gratulujemy tancerzom i zapraszamy do obejrzenia tańca i wręczenia nagród.

• Fabryka tworzenia rytmu

• Już w ten piątek tj. 20.05 odbędą się warsztaty bębniarskie. Będzie świetna zabawa i możliwość odkrywania nowych talentów. Zapraszamy!

• Kotki

• Nowa galeria Kotki została dodana do albumu fotograficznego

Wydarzenia KWIECIEŃ MAJ

Poznajemy tajemniczy świat mrówek- warsztaty

• Fascynujący świat Mrówek!

• 27.04. 2022 odbędzie się w naszym przedszkolu kolejne spotkanie z serii "Fascynujący świat". Tym razem poznamy świat mrówek. W czasie warsztatów dzieci zobaczą prawdziwe mrowisko, poznają siłę mrówki oraz wiele innych ciekawostek z życia tego małego stworzenia.

Koszt warsztatów: 16 zł

Pieniądze można już wpłacać (najlepiej w opisanych kopertach )

• WIRUSOOCHRONA

Nasze przedszkolaki walczą z wirusami!

Dzieci Przedszkola Miejskiego nr 59 w Bytomiu wzięły udział w wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Wirusoochrona”. Dzieci poszukiwały odpowiedzi na bardzo ważne pytania:

1. Dlaczego i kiedy należy dokładnie myć ręce wodą i mydłem?
              2. Dlaczego należy się szczepić?
              3. Dlaczego należy unikać dużych skupisk ludzkich i zachować odstęp od innych osób podczas spaceru, zakupów itp.?
              4. Dlaczego należy zasłaniać nos i usta maseczką?
              5. Dlaczego należy unikać dotykania okolic nosa, ust i oczu?

Głównym tematem akcji była profilaktyka chorób wirusowych przenoszonych drogą kropelkową. Dzieci rozwiązały krzyżówkę edukacyjną zawierającą podstawowe pojęcia związane z higieną. Dodatkowo dowiedziały się gdzie można spotkać wirusy i jak z nimi walczyć, a także przypomniały sobie instrukcję mycia rąk i nauczyły się piosenki „Mydło i woda tak zaczyna się wirusoochrona”. Na koniec zajęć wykonały prace plastyczne.

Zapraszamy do galerii, gdzie znajduje się więcej zdjęć z akcji.

#lekcjaHigieny

#Wirusoochrona

• RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

• Pomoc Ukrainie „ Dzieci –dzieciom”

Sytuacja na Ukrainie wstrząsnęła całym światem i poruszyła serca milionów. Społeczność naszego przedszkola również nie pozostaje obojętna na tą ludzką tragedię. Nasza pomoc skierowana będzie do konkretnych rodzin , które znalazły tymczasowe schronienie w naszym mieście. Chcemy aby nasza pomoc była precyzyjnie przygotowana i spełniła konkretne potrzeby tych rodzin. Dlatego organizujemy zbiórkę pieniędzy ,za które kupimy potrzebne rzeczy  (drobny sprzęt AGD, ręczniki, pościele, kosmetyki).

Kiermasz organizowany będzie w dniach 9.03- 25.03.

Chętnych rodziców prosimy o upieczenie ciasteczek i przyniesienie ich do przedszkola w poniedziałek rano. Nasi pracownicy zapakują je.

Jesteśmy przekonani ,że i tym razem możemy liczyć na Państwa wsparcie.

Razem możemy więcej

Dziękujemy pracownicy Przedszkola nr 59

• Muzeum Górnośląskie dla Ukrainy

• W trosce o najmłodszych Muzeum Górnośląskie przygotowało szereg warsztatów, które od lat cieszą się ogromną popularnością wśród rodzin. Zajęcia adresowane do całych rodzin również będą tłumaczone na język ukraiński.

Warsztaty będą odbywały się raz w tygodniu od marca do kwietnia br. Link znajduje się poniżej:

• Zajęcia z pierwszej pomocy

• 18.03.2022r. w przedszkolu odbędą się zajęcia dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia organizowane będą przez wykwalifikowanych instruktorów Polskiego Czerwonego Krzyża w Bytomiu. Dzieci będą miały możliwość nauki podstaw udzielania pierwszej pomocy, bandażowania czy poznają sposoby zastosowania koca termicznego. Wszystko odbędzie się w formie zabawy.